قوانین

قانون اول
مهربان باشید – افراد با شخصیت، با احترام و با توجه به حقوق دیگران در سایت رفتار می کنند.
صفحه را برای کسانی که مایل به پیدا کردن پاسخ می باشند مفیدتر کنید.

چگونه می توانم یک سوال خوب بپرسم؟

ما دوست داریم به شما کمک کنیم. برای بهبود شانس گرفتن پاسخ، در اینجا چند نکته وجود دارد:

  • جستجو و تحقیق

سوال های موجود را مطالعه کنید. حتی اگر شما یک پاسخ مفید در جای دیگر سایت پیدا نکنید، پیوندهایی به سوالات مرتبط می تواند به دیگران کمک کند تا بدانند که چگونه سوال شما متفاوت از بقیه است.

  • یک عنوان بنویسید که سوال شما را خلاصه کند

این عنوان اولین چیزی است که پاسخ دهندگان بالقوه می بینند و اگر عنوان شما جالب نباشد، بقیه محتوای سوال شما را کسی نمی خواند. بنابراین خوب تلاش کنید

وانمود کنید که شما با یک همکار مشغول صحبت می کنید و شما باید تمام سوال خود را در یک جمله خلاصه کنید: چه جزئیات می تواند به کسی کمک می کند مشکل شما را شناسایی و حل کند؟ شامل راه حل هایی که تا کنون امتحان کرده اید یا شرایط غیر معمولی که سوال شما متفاوت از موارد مشابه در سایت است.

املا، دستور زبان و نشانه گذاری مهم هستند! به یاد داشته باشید، این اولین بخش از سوال شما است که دیگران می بینند – شما می خواهید یک تصور خوب ایجاد کنید. اگر به زبان فارسی وسلط نیستید از یک دوست بخواهید آن را برای شما بخواند.

اگر مشکل خلاصه نویسی دارید، عنوان را آخر بنویسید – گاهی اوقات نوشتن شرح سوال در ابتدا می تواند مشکل را برای شما آسان تر کند.

مثال ها:

بد: سردرگمی در خرید
خوب: چرا من در استفاده از کارت بانک ملت به صورت اینترنتی نا موفقم وقتی که تمام ورودی های من عدد صحیح هستند؟
بد: چرخ مشکوک
خوب: چگونه می توانم کاربران از اصل بودن لاستیک پژو 206 اطمینان حاصل کنم
بد: آندروید 8, مشکلی دیگر
خوب: چرا بعد از نصب اندروید 8 بر روی گوشی پیکسل بلوتوس کار نمی کند

شرح پرسش

در قسمت شرح پرسش، با گسترش خلاصه ای که در عنوان قرار داده اید، شروع کنید. توضیح دهید که چگونه با مشکلی که میخواهید حل می شوید و هر مشکلی که شما را از حل آن باز میدارد، مواجه شدید. اولین پاراگراف در سوال شما، دومین چیزی است که اغلب خوانندگان می بینند، بنابراین آن را به عنوان جذاب و آموزنده که ممکن است.

به دیگران کمک کنید مشکل را بازسازی کنید

همه سوالات از کد شامل نمی شود. اما اگر مشکل شما با کد شما نوشته شده باشد، باید برخی از آنها را وارد کنید. اما فقط در کل برنامه خود کپی نکنید! نه تنها این احتمال وجود دارد که شما را در معرض دشوار اگر شما کد کارفرمای خود را ارسال کنید، احتمالا شامل بسیاری از جزئیات نامناسب است که خوانندگان در هنگام تلاش برای تولید مشکل باید نادیده گرفته شوند.

اضافه کردن تمام برچسب های مربوطه

سعی کنید یک برچسب های مربوط به سوال خود را اضافه کنید. اگر شما شروع به تایپ کردن در زمینه برچسب ها بکنید، سیستم برچسب هایی را مطابق آنچه که تایپ کرده اید نشان می دهد – مطمئن شوید که توضیحات داده شده برای آنها را بخوانید تا اطمینان حاصل کنید که آنها مربوط به سوال شما هستند. همچنین ببینید: برچسب ها چیست و چگونه باید از آنها استفاده کنم؟

مرور قبل از ارسال!

اکنون که آماده باشید که از سوال خود بپرسید، نفس عمیقی بکشید و از شروع تا پایان آن را بخوانید. وانمود کنید که برای اولین بار آن را می بینید: آیا این معنی میدهد؟ سعی کنید این مشکل را خودتان در یک محیط تازه تکرار کنید و مطمئن شوید که می توانید این کار را فقط با استفاده از اطلاعات موجود در سوال خود انجام دهید. هر گونه اطلاعاتی را که از دست داده اید اضافه کنید و از طریق آن دوباره بخوانید. اکنون زمان خوبی است برای اطمینان از اینکه عنوان سوال شما هنوز مسئله را درست توضیح می دهد!

سوال و پاسخ خود را تحت نظر داشته باشید

پس از ارسال، یک سوال را در مرورگر خود باز بگذارید و ببینید آیا هر کسی نظری دارد. اگر یک قسمت از جزییات را جا انداخته اید، آماده باشید تا با ویرایش سوال خود به آن پاسخ دهید. اگر کسی یک پاسخ ارسال کند، آماده باشید تا آن را امتحان کنید و نظرات خود را ارائه دهید.

کمک کنید تا به شما هم کمک شود

به رغم تمام تلاش های شما، ممکن است پاسخ سؤالاتتان را دریافت نکنید. ناامید نشوید! یادگیری نوشتن یک سؤال خوب به تنهایی تلاشی ارزشمند است و هیچ کس یک شبه به نرسیده است. ممکن است شما اولین نفری هستید که به آن مشکل برخورده اید, کسانی که در آینده به آن مشکل مشابه بربخورند از شما تشکر خواهند کرد.